Kopparkärl 1800-tal

400091

KÄRL, koppar, 1800-tal, vridna hänklar med ringar, invändigt förtennad, höjd ca 29 cm

Historik: Enligt uppgift från Hälsingland.

Bucklor

Diverse, Metall, Allmoge

Rum 7

Kopparkärl 1800-tal

Budhistorik (10 bud)
2692905
900
2691672
850
2692653
2691672
600
2692651
550

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.