Flintlåsgevär

400089

FLINTLÅSGEVÄR, svenskt, 1700-tal, helstock i björk med kolvlåda, längd 120 cm
Skador: Omarbetat, senare kolvlåda, framstocken avkortad

Vapen/Medaljer

Rum 7

Flintlåsgevär

Budhistorik (15 bud)
2710820
1 800
2710647
1 700
2710487
1 600
2708579
2710479

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.