Tallrikar i porslin 1700-tal

400040

TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i famille rosefärger, diameter ca 23 cm

Enstaka nagg samt ena tallriken med kantlagning

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar i porslin 1700-tal

Budhistorik (5 bud)
2693172
450
2693113
2684254
2693112
2684254

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 48 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.