Skeppsur och barometer Schatz

400003

SCHATZ, skeppsur, barometer, Tyskland, 1900-talets andra hälft, runda urhus av vitmetall, urtavlan märkt "Royal Mariner", diameter ca 18 cm

Slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i Utlämningen

Klockor/Ur, Nautica/Technica, Metall

Monter 4

Skeppsur och barometer Schatz

Budhistorik (15 bud)
2692745
2 600
2692738
2 400
2692738
1 800
2692671
1 700
2692003
1 600

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.