Rock Kina

399994

ROCK, Kina, omkring 1900, rött siden med ymniga broderier i metall- och silke föreställande fiskar i vågor samt kejasardrakar jagande den brinnande pärlan

Slitage, skador

Orientaliskt, Konsthantverk, Mattor/Textilier

Rum 21

Rock Kina

Budhistorik (22 bud)
2692563
1 600
2689304
2689259
1 400
2686782
1 300
2686776

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.