Aladåbform

399992

ALADÅBFORM med lock, 1800-talets första hälft, koppar, längd 43, höjd ca 20 cm

Bruksslitage

Metall, Allmoge, Diverse

Rum 7

Aladåbform

Budhistorik (22 bud)
2692593
1 700
2691670
1 600
2692581
1 600
2691670
2692580
1 400

Slutpris SEK:
1 700
163 EUR, 191 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.