Bestick silver modell Engelsk snäck

399905

BESTICK, 16 dlr., silver, modell "Engelsk snäck", 1800-tal, varierande tillverkare, Stockholm samt Gävle, bestående av: 4 matskedar, 5 matgafflar, 6 bordsskedar, 1 soppslev, längd ca 18-36 cm, vikt ca 1000 g

Stötskador,

Silver

Monter 3

Budhistorik (4 bud)

2689492
3 400
2684652
3 200
2684652
2684512

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.