Ikon Ryssland

399892

IKON, 1800-tal, Ryssland, helig figur (möjligen S:t Nicolaus, träpannå, krederad och målad, ca 35,5x26 samt 2 cm tjock.

Nagg, slagmärken, färgbortfall, insektsangrepp, bruks och åldersrealterat slitage.

Konst, Äldre måleri

Fack 30

Ikon Ryssland

Budhistorik (5 bud)
2691971
2691849
750
2685909
700
2685299
550
2683376

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.