Stig Fyring oljemålning föreställande Hötorget

399861

STIG FYRING (1934-2015): Motiv av Hötorget med fontänskulpturen Orfeusgruppen av Carl Milles framför Konserthuset, signerad och daterad Stig Fyring den 3 augusti 1999, blandteknik på duk, ca 200x135 cm

Ändringar/tillägg
Korrekta mått ca 200x135 cm

Leksaker, Stockholmiana

Rum 3

Budhistorik (34 bud)
2692066
4 600
2692104
4 400
2692066
4 200
2692099
2692066
3 800

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.