Glasservis Elme

399844

GLASSERVIS, 33 dlr., Elme glasbruk, 1900-talets första hälft, slipad dekor, kvadratisk fot, bestående av: 8 vinglas, 9 likörglas, 8 dricksglas, 8 selterglas
1 likörglas med nagg medföljer

Glas, Servisglas

Glasservis Elme

Budhistorik (10 bud)
2690512
2 400
2691012
2690512
2690511
1 600
2690451
550

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.