Stop med lock

399820

STOP med LOCK, 2 st., snarlika, fajans, mellaneuropa, 1700-tal, varav ett märkt 1706, lock och hänkel helt i tenn, tennmontering i botten, dekor i starkeldsfärger av tjur resp. häst, höjd 28-29 cm

Enstaka sprickor, bucklor, bristningar

Diverse, Metall, Keramik/Porslin

Monter 9

Stop med lock

Budhistorik (15 bud)
2691678
3 400
2690784
3 200
2691677
3 200
2690784
2691674
2 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.