Vas Kina

399817

VAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av blommor i emaljfärger, med kalligrafi, höjd 44 cm

Dekoren med smärre slitage, kantretusch

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina

Budhistorik (11 bud)
2688084
2688082
2686774
850
2686768
2686767
600

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.