Förgyllda appliquer 1700-tal

399688

VÄGGAPPLIQUER, 1 par, 1700-tal, rokoko, för två ljus vardera, förgylld brons, dekor av putti, delvis genombruten dekor, total höjd ca 40 cm

Slitage, borrade hål efter eldragning

Belysning, Vägglampor, Metall, Diverse

Förgyllda appliquer 1700-tal

Budhistorik (42 bud)
2690102
14 500
2690095
14 000
2690092
13 500
2690094
13 500
2690092
13 000

Slutpris SEK:
14 500
1 460 EUR, 1 659 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.