Skrivskåp 1700-tal

399652

SKRIVSKÅP, 1700-tal, ek, 3-delat, dekor av kompassrosor samt inläggningar, 4 lådor, skrivinredning med lönnfack, överstycke med skåpsdörrar och bakomliggande hyllinredning, skedhylla, draghandtag i mässing, höjd 211, 112x44 cm

Senare beslag, slitage

Ändringar/tillägg
Originalbeslag samt 2 nycklar medföljer och finns att avhämta vid utlämningen

Rum 18

Skrivskåp 1700-tal

Budhistorik (17 bud)
2685880
2685878
2 800
2685877
2 600
2685876
2 400
2685875

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.