Marianne Westman Mon Amie Rörstrand

399598

MARIANNE WESTMAN, 55 dlr., "Mon Amie", Rörstrand, bestående av: 8 kaffekoppar med fat, 5 tekoppar med fat, 9 förrättstallrikar, 6 mattallrikar, 9 större assietter, 8 mindre assietter, 2 djupa tallrikar, 2 serveringsskålar, gräddkanna, sockerskål, 4 extra tefat medföljer

En förrättstallrik med nagg, mat- och djupa tallrikar kraftigt slitage

Keramik/Porslin

Monter 9

Budhistorik (33 bud)
2689692
5 600
2689397
5 400
2689690
5 200
2689397
5 000
2689689
4 800

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.