Rörstrand stengods

399589

VASER, SKÅLAR, 8 dlr., stengods, Rörstrand, 1900-talets mitt, bestående av: 2 vaser med hänklar, Gunnar Nylund, 1 skål och 4 vaser, Carl Harry Stålhane samt 1 skål, Bertil Lundgren, maxhöjd ca 21 cm

1 vas (med spräcklig glasyr) av Stålhane med mikronagg i nynningen

Keramik/Porslin

Monter 14

Rörstrand stengods

Budhistorik (23 bud)
2689566
2 400
2689564
2689563
2689519
1 900
2689286
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.