Tyra Lundgren

399439

TYRA LUNDGREN (1897-1979): Skulptur, stengods, i form av fågel, stämplad Tyra Lundgren, delvis glaserad, på stensockel, höjd inklusive sockel ca 11,5 cm

Smärre nagg

Keramik/Porslin, Design

Monter 24

Tyra Lundgren

Budhistorik (26 bud)
2688125
14 000
2688123
13 500
2688116
13 000
2688122
12 500
2688116
12 000

Slutpris SEK:
14 000
1 410 EUR, 1 602 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.