Amanda Sidwall oljemålning porträtt

399385

AMANDA SIDWALL (Stockholm, 1844-1892 ):
Modell, signerad A.Sidwall, olja på duk, ca 47x38 cm;

UTSTÄLLD: Nationalmuseum, Minnesutställning 1942

Obetydligt hål

Ändringar/tillägg
UTS

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (11 bud)
2687509
20 000
2687508
18 000
2687507
17 000
2687228
15 000
2687224
12 500

Slutpris SEK:
20 000
2 014 EUR, 2 288 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.