Yngve Ekström lamino fåtölj

399349

YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj, rotting, armstöd i teak, 1940/50-tal, brännstämplad med Yngve Ekströms bomärke OYE

Bomärke OYE användes fram till tidigt 1950-tal på möbler tillverkade av Yngve Ekström själv

Skador, rottingen med smärre kantskador

Rum 2

Yngve Ekström lamino fåtölj

Budhistorik (14 bud)
2685040
5 200
2686959
5 000
2685040
4 400
2686958
4 200
2685040
3 800

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.