Skål samt bojan porslin Kina

399246

SKÅL, BOJAN, 2 dlr., porslin, Kina, 1800-talets första hälft, dekor i underglasyrblått, höjd ca 8-13 cm, skålens diameter ca 17,5 cm

Sprickor, nagg

Ändringar/tillägg
Träsocklar medföljer

Orientaliskt, Porslin

Skål samt bojan porslin Kina

Budhistorik (2 bud)

2686684
2678674

Slutpris SEK:
34 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.