Orientmatta

399233

ORIENTMATTA, norvästra Persien, polykromt mönster på blå botten, daterad 1352, ca 255x98 cm

Smärre slitage, långsidor med snärre skador

Mattor/Textilier, Äkta mattor

Geijersgatan 14, Göteborg

Orientmatta

Budhistorik (7 bud)
2698957
600
2698903
550
2698897
500
2698890
450
2696358

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.