Skålfat kina

399224

SKÅLFAT PÅ FOT, porslin, Kina, 1800-tal, konturerat brätte, dekor av vis man på klippa samt kalligrafi, brättet med blommor och fjärilar i emaljfärger samt järnoxid, längd ca 29 cm, höjd ca 7,5 cm

Slitage, beläggning

Orientaliskt, Porslin

Skålfat kina

Budhistorik (15 bud)
2686786
2 400
2686287
2686785
2686287
1 900
2686784
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.