Stekfat Kina Qianlong

399220

STEKFAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av trädgårdsklippa med blomsteruppsättning av pioner i vas samt antikviteter och attribut i underglasyrblått, brättet med strödda blomsterkvistar, längd ca 44 cm

Båda faten med större nagg, ett med lagning

Orientaliskt, Porslin

Stekfat Kina Qianlong

Budhistorik (7 bud)
2687418
1 300
2687417
2687416
2687415
2687414
950

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.