Taklampa Orrefors

399217

ORREFORS, taklampa, omkring 1900-talets mitt, dubbla kupor, varav en gultonad glasmassa, höjd ca 65, diameter 37 cm

Proveniens: Hattaffären Bodecker, Fredsgatan 6, Stockholm.

Dekorknopp saknas

Belysning, Taklampor

Taklampa Orrefors

Budhistorik (5 bud)
2686516
2683495
950
2683494
900
2679786
850
2678877

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.