Kräftglas 24 delar

399204

KRÄFTGLAS, 24 delar, bestående av: 13 ölglas, 9 snapsglas samt 2 mindre karaffer, 1900-talets första hälft, med motiv av kräftor handmålade i Åfors

Obetydligt nagg på ett av glasen

Glas, Dricksglas, Temaauktion, Sommar

Monter 19

Kräftglas 24 delar

Budhistorik (9 bud)
2686367
1 800
2686360
1 700
2686294
1 600
2683347
2680173

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.