Bonad

399165

BONAD, Dalarna, 1800-tal, polykromt bemålad uran med blommster, målad på väv, ca 87x59 cm

Skador, färgbortfall

Diverse, Allmoge

Fack 6

Bonad
Budhistorik (13 bud)
2679912
4 200
2684524
2679912
3 600
2684523
3 400
2679912
3 200

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.