Ljusstakar ett par gustavianska

399156

LJUSSTAKAR, 1 par, gustavianska, tenn, fyrstämplade Carl Gustaf Malmborg (mästare i Stockholm 1767-1806) Stockholm 1806, räfflad kolonn på klockat postament med bårder, höjd 24 cm

Slitage, senar ljusmanschetter

Diverse, Belysning, Temaauktion

Monter 2

Budhistorik (21 bud)
2684173
6 600
2683774
6 400
2684172
6 400
2683774
6 200
2684171
6 000

Slutpris SEK:
6 600
632 EUR, 743 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.