Anna Petrus skålfat Svenskt tenn

399155

ANNA PETRUS, skålfat på lejontassar, Firma Svenskt Tenn, 1929, graverad dekor, märkt Svenskt Tenn, höjd ca 7, diameter 23 cm

Slitage, bucklor

Metall, Design

Monter 2

Budhistorik (19 bud)
2684000
1 800
2677765
1 700
2677034
1 600
2676851
2676851
1 300

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 203 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.