Hans Nicolaj Hansen 1891 oljemålning

399142

HANS NICOLAJ HANSEN (Danmark, 1853-1923): "VISEN OM DE TRE SKALK", monogramsignerd och daterad HNH 91, olja på pannå, ca 36x47 cm; påskrift på baksidan "DER STOD TRE SKALKE OG / TÆNKTE PAA RAAD, HVORLUNDE DE TIL MØLLERENS DATTER / SKULD FAA BUD.SKØN ADELUS

Ytmärken

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Budhistorik (1 bud)

2683318
2016-08-11 13:26:29

2016-08-13 kl 20:18
Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.