C.G. Hallberg takarmatur

399125

C.G. HALLBERG, takarmatur, 1920-30-tal, fyrarmad, nysilver, behängd med lövformade slipade prismor, stämplad C G HALLBERG, höjd 80 cm

En glasdel saknas

Belysning, Ljuskronor

Rum 11

C.G. Hallberg takarmatur

Budhistorik (6 bud)
2688387
2688385
3 600
2688384
2688383
2 600
2683905

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.