Brickbord sengustavianskt

399109

BRICKBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerat med mahogny, lister och beslag av mässing, låda i sargen, bricka i svartmålad plåt med gallerkant samt dekor av guldbård, höjd ca 75, 75x54 cm, nyckel saknas

Proveniens: Familjen Erik Gustaf Geijer

Slitage, listdelar saknas, nyckel saknas, låst

Ändringar/tillägg
Lösa delar finns att avhämta vid utlämningen

Möbler, Övriga möbler

Rum 8

Brickbord sengustavianskt

Budhistorik (48 bud)
2685104
23 000
2685098
22 000
2685097
21 000
2685095
20 000
2685095
19 500

Slutpris SEK:
23 000
2 316 EUR, 2 631 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.