Damskrivbord

399104

DAMSKRIVBORD med UPPSATS, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerat med mahogny, lister och beslag av mässing, uppsats med jalusiedörr, inredning med små lådor, höjd ca 115, 93x76 cm, nyckel finns

Proveniens: Familjen Erik Gustaf Geijer

Slitage, skador, fanerbortfall, senare hörnkonsoler, inrednings dragknoppar saknas delvis

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämnignen

Rum 2

Damskrivbord

Budhistorik (22 bud)
2684992
19 500
2684988
19 000
2684986
18 500
2684987
18 500
2684986
16 500

Slutpris SEK:
19 500
1 860 EUR, 2 092 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.