Tension pole lamp

399102

GOLVLAMPA, tension pole lamp, omkring 1900-talets mitt, USA, med tre ljuspunkter, skärmar i svartlackerad plåt, justerbar, höjd upp till ca 265 cm

Bruksslitage, kragringarna på strömbrytarna saknas, ny el; konverterad till 220 volt

Belysning, Golvlampor

Hylla 4

Tension pole lamp

Budhistorik (8 bud)
2685255
5 000
2685254
4 400
2685247
4 200
2685236
3 800
2685233
3 600

Slutpris SEK:
5 000
479 EUR, 563 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.