Emaljskål Kina

399038

SKÅL, emalj, Kina, 1900-tal, dekor av reserver med vindruvor samt blommor, invändig dekor av persikor, diameter 10, höjd 5 cm

Slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 20

Emaljskål Kina

Budhistorik (7 bud)
2682231
750
2685290
700
2682231
650
2684510
600
2682231

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 84 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.