Richard Bergh

398997

RICHARD BERGH (1858-1919)
"Storängen", Stämpelsignerad a tergo RB, olja på duk, 70x75 cm;
UTSTÄLLD: Aguelimuseet i Sala 1995
PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén 1998, auktionsnr 1212

Ytrepor

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Richard Bergh
Budhistorik (15 bud)
2683558
6 600
2676865
6 400
2676520
6 200
2676101
6 000
2676100
5 800

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.