Orientmatta

398972

ORIENTMATTA, semiantik, Anatolien, signerad, ca 442x356 cm
HISTORIK: Enligt uppgift gåva omkring 1930

Ställvis slitage, mindre lagning

Mattor/Textilier

Orientmatta

Budhistorik (6 bud)
2675861
2675859
2 800
2674617
2674607
2674349

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.