Sidenbroderier 1800-tal

398933

SIDENBRODERIER, 1 par, 1800-tal, motiv av kvinna vid fyrfat samt herdinna, en med text a tergo "Sydd af Faster Marie Charlotte Hammarskjöld", med monogram MH, 25x20 cm

Smärre slitage

Diverse, Konst, Temaauktion

Sidenbroderier 1800-tal

Budhistorik (20 bud)
2684026
1 400
2683809
1 300
2684025
1 300
2683809
2683646

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.