Porträtt av Friherrinnan Louise von Kloch

398927

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Porträtt av Friherrinnan Louise von Kloch, märkt a tergo "Portraitet målaelt af hennes syster Amalia von Helvig f. von Imhoff sennt skänkt åt Erik Gustaf Geijer 1817", gouache, originalram i mahogny samt brännförgylld brons, ca 25,5x19 cm

Konst, Äldre måleri

Monter 22

Budhistorik (31 bud)
2683858
7 400
2683873
7 200
2683858
6 600
2683870
6 400
2683858
6 200

Slutpris SEK:
7 400
745 EUR, 847 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.