Anders Zorn

398925

ANDERS ZORN, Anders (1860-1920): Madonna, 1900, signerad Zorn, etsning, 24,8x19,7 cm,

Utförd: 1900 i Zorns ateljé efter oljemålningen med samma titel (1899).

Litteratur:
Asplund 151, Hjert & Hjert 100, Delteil 150, Schubert-Soldern 121, ZG 150

Anders Zorn

Budhistorik (12 bud)
2683556
6 600
2683554
6 000
2683048
5 200
2680263
4 600
2680262
4 400

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.