Meissen & Fürstenberg

398915

KAFFEKANNA, KAFFEKOPPAR, 3 dlr., porslin, 1800-tal, Meissen samt Fürstenberg, dekor av landskap med figurscener, guldkant, höjd 4-20 cm

Locket med nagg, kaffekopparnas fat saknas

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Temaauktion, Sommar

Meissen & Fürstenberg

Budhistorik (32 bud)
2681727
3 800
2682524
3 600
2681727
2682097
2 800
2681727
2 600

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.