Fat fajans 1700-tal

398851

FAT, fajans, 1700-tal, rokoko, troligen Marieberg, konturerat brätte, vitglaserat, märkt 7 3/4 B K N1, diameter ca 40 cm

Lagningar

Keramik/Porslin, Temaauktion

Fat fajans 1700-tal

Budhistorik (6 bud)
2683719
2682793
1 700
2681116
1 600
2676692
2674434

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.