Fat porslin Rörstrand

398812

FAT, porslin, Rörstrand, med färgkoder, enligt utsago för Stockholmsutställningen, daterad juni 1889

Bruksslitage

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Temaauktion, Sommar

Monter 23

Fat porslin Rörstrand

Budhistorik (14 bud)
2682660
2 400
2682659
2682649
2682648
1 900
2682644
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.