Hans Petter Nelander

398801

TALLRIKAR, FAT MED HÄNKLAR, 3 dlr., tenn, 1800-tal, Sverige och England, tallrikarna stämplade Hans Petter Nelander (1829-1839), Arboga, 1837, diameter ca 21,5 cm

Slitage, repor

Metall, Allmoge, Temaauktion

Monter 21

Hans Petter Nelander

Budhistorik (11 bud)
2677966
2682730
950
2677966
900
2677951
850
2677965

Slutpris SEK:
95 EUR, 107 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.