skål Kina

398768

SKÅL, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908), märke och period, dekor av växtslingor i underglasyrblått, emaljfärger samt guld, höjd ca 6,5 cm, diameter 16 cm

obetydlig nagg/glasyrmista, slitage

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

skål Kina

Budhistorik (11 bud)
2685642
1 600
2685553
2685552
1 400
2679382
1 300
2677703

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.