Begravningsked Pehr Zethelius Stockholm

398763

BEGRAVNINGSSKED, silver, Pehr Zethelius (mästare i Stockholm 1766-1810), Stockholm 1804, Jac Ramsell Född 5/16 Sept 1720, Död d. 23 April 1804, längd ca 23,5 cm

Förgyllning med slitage

Silver

Monter 23

Budhistorik (19 bud)
2681967
6 600
2681966
6 400
2681964
6 200
2680192
6 000
2680192
5 800

Slutpris SEK:
6 600
632 EUR, 743 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.