Herregårdar uti Södermanland i färglitografi

398657

SÖRMLÄNDSKA HERRGÅRDAR. ENEROTH, OLOF, - RICHARDT, FR. Herregårdar uti Södermanland. Stockholm (Albert Bonniers förlag) 1869.

Tvär 4:o. Tonlitograferade eller kolorerade litograferade planscher.
Rött klotband, Södermanlands vapen i guld på främre pärm, helt guldsnitt.

Nött band, fläckar och skador

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk

Budhistorik (21 bud)
2680343
2675606
1 400
2674959
1 300
2675605
1 300
2674959

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.