Äldre grafik

398561

ÄLDRE GRAFIK (15) 1600-1800-tal, bl a Janinet efter Niclas Lafrensen "La Comparaison" , färgetsning dat 1786, F Bartolozzi "Mordet på Ammon", Andrea Scacciati, Duflos mfl, Gieddeholm och Mörby slott ur Suecia Antiqua, Totalt 10 st ramade blad, Janinets färgetsning men en bildyta på ca 36x28 cm.

Veck, mindre revor och fläckar samt nagg.

Äldre grafik

Budhistorik (23 bud)
2677568
5 000
2677695
4 800
2677568
4 600
2677464
4 400
2676322
4 200

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.