4 häften och kartor över Stockholm

398557

STOCKHOLM, BL.A. ÅNGBÅTSKARTA (4). 4 broschyrer och kartor över Stockolm, bl.a. EURÉN, D. M., Ångbåtskarta öfver Stockholms omgifningar. Saltsjösidan I-II, Stockholm utan år (1890-tal), 2 utvikbara kartor, BRODIN-DAHLMAN, Karta öfver Stockholm1896.
I originalband. Litet format. 4 vol.

Något nötta, vissa småskador

Böcker/Kartor, Svensk topografi, Stockholmiana

Monter 14

Budhistorik (8 bud)
2679715
2679131
750
2678141
700
2678140
650
2678035
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.