Väggpendyl Hans Wessman

398528

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, Hans Wessman, Stockholm (1787-1805), förgylld, skuren dekor, nyckel samt pendel finns, höjd ca 98 cm

Slitage, lösa delar

Ändringar/tillägg
Pendel, nyckel samt lösa delar finns att avhämta vid utlämningen

Klockor/Ur

Rum 16

Väggpendyl Hans Wessman

Budhistorik (17 bud)
2676709
6 000
2676708
4 200
2675941
2 600
2675940
2 400
2675939

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.