Skrivsekretär

398513

SKRIVSEKRETÄR, mahognyfaner, omkring 1800, s.k. "campaign chest", två delad, mässingsbeslag, mässingslister, höjd ca 118, 44x100 cm

Skador, ett gångjärn saknas, torrsprickor, fanérbortfall

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Rum 21

Skrivsekretär

Budhistorik (7 bud)
2679707
2679706
2679703
650
2679701
600
2679699
550

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.